Uygar ocukevi ve ocuk Kulb
Kurumumuza okul öncesi veya çocuk gelişimi mezunu (4 yıllık) öğretmenler alınacaktır.
İletişim için: 0535 953 88 80
Arma Özel Eğitim Merkezi Yeni Dönem Kayıtlarımız Başlamıştır.
Kurumumuz ile ilgili her türlü güncel haber ve etkinliğe sitemizden ulaşabilirsiniz.
 
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 3833
Online Ziyaretçi Sayısı  :  1
   
          CV 'nizi Gönderin :
 

 
 
 Kurumsal

Misyonumuz:

Özel ARMA Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezimizin kuruluşunda, tüm bireylerin eğitiminde olduğu gibi zihin ve bedensel engelli bireylerin eğitiminde de, onların ileride başkalarına bağımlı olmadan yaşamlarını sürdürebilmeleri, kendi kendilerine yeterli duruma gelmeleri ve toplumla bütünleşmeleri amaçlanmaktadır. Bu amaca ulaşılması, bireyin bireysel farklılıkları ile yapabildikleri dikkate alınarak eğitim gereksinimlerinin belirlenmesi ve gereksinimlerine uygun eğitim ortamlarının sunulmasıyla mümkün olabilmektedir. Özel ARMA Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi kaliteli eğitim çalışmaları ve çalışanları ile bu alanda hizmet vermek için kurulmuştur.

BİZ,


Çocuklarımızın gelişmesine uygun bir eğitim ortamı hazırlamak, bu gelişimin okulda, ailede ve çevrede en iyi şekilde sürmesi için gerekli katkıları yapmak için öğretmekteyiz. Çocuğun kazanacağı temel beceri, anlayış ve tutumların tüm eğitim sürecini önemli ölçüde etkileyeceğini bilerek sorunları görüp çözüm üretmekteyiz.

Karşıyaka Özel Arma Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi olarak Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak çalışmaktayız.

Kurulduğumuz günden bugüne merkezimiz, yaşıtlarından farklı özelliklere sahip olan çocuklara ve ailelerine hizmet vermektedir. Ayrıca bu çocuklarımızla farklı eğitim ortamlarında bulunan öğretmenlerimiz için de özel eğitim destek hizmetleri sunmaktadır.Özel eğitim adından da anlaşılacağı gibi özel bir hizmettir. Her çocuk için gelişimsel özellikleri ve öğrenme özellikleri göz önüne alınarak bireyselleştirilmiş eğitim programları hazırlanır ve uygulanır. Program hazırlayıcıları ve uygulayıcıları üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olan ve pek çoğu yüksek lisansını tamamlamış öğretmenlerimizden oluşmaktadır.

Biz, farklı özelliklere sahip çocukların eğitiminde en önemli unsurun hazırlanan eğitim programları olduğuna inanırız. Çocuk için hazırlanan programın doğru zamanda doğru tekniklerle ve özel eğitim alanında yetiştirilmiş kişilerce uygulanması gereklidir.
 
 

Web Tasarım
DNZ WEB DİZAYN
6275 Sok. No:80/A Şemikler - KARŞIYAKA / İZMİR
E-Posta : info@armaozelegitim.com     -   Tel : 0232 330 55 27
Karşıyaka Özel Arma Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezi
Özel Eğitim Merkezleri Rehberi Üyesidir